Top 5 praktiski padomi darba meklētājiem.
Kā personīgā zīmolvedība var palīdzēt darba meklējumos?





​Šodien pamanīju, ka daži lieli uzņēmumi ir atguvušies no krīzes un izziņo jaunas vakances. Iedrošinoša ziņa, ka tirgum sāk klāties labāk un darba tirgū varētu notikt lielāka kustība. Tāpēc nolēmu padalīties ar pieciem padomiem, kas būtu darba meklētājam jāņem vērā no personīgā zīmola perspektīvas.





1. Tiec skaidrībā ar atbildi - KAS TU ESI!

Viens no pirmajiem jautājumiem maniem klientiem, kuriem palīdzu sakārtot zīmolu, ir - kas tu esi? Un te bieži sākās minstināšanās vai seko klusuma brīdis, vai birst viss iespējamais kā no pilnības raga. Tajā brīdī saproti, ka dotā iespēja pateikt par sevi svarīgāko, uzlikt galvenos akcentus tiek palaisti garām. Iespēja klausītājam uztvert tavu galveno vēstījumu par sevi tiek izniekota. Tāpēc pats svarīgākais ir mierīgi apsēdies un pārdomā, kā vienā vai divos teikumos tu vari iepazīstināt ar sevi tā, ka paliec atmiņā un mērķauditorijas pārstāvjiem ir absolūti skaidrs – kas tu esi, ko tu pārstāvi. Tās var būt vērtības, tā var būt misija vai mērķi, tā var būt pieredze vai zināšanas vai arī tava pasaules uztvere.


2. Uzsvaru stāstā par sevi liec uz mērķauditorijas vajadzībām nevis sevi

Darba devējs izvēlas kandidātu, lai tas nevis attīstītos par savu labāko “es”, bet gan lai spētu veikt konkrētus pienākumus, sasniegt organizācijas nospraustos mērķus. Tāpēc, atbildot uz jautājumu – ar ko tu esi īpašs vai kā tu sevi raksturotu, nevajadzētu tikai aizrauties ar sevis cildināšanu un izvērtēšanu. Patiesībā izmantojot savu varēšanu, rakstura iezīmes, pieredzi, iesaku ilustrēt, kā panāc labus rezultātus konkrētā uzdevumā vai atrisini savas ( = uzņēmuma) mērķauditorijas vajadzības. Tādējādi arī pārliecināsi, ka esi īstais cilvēks.


3. Sakārto savu digitālo personīgo zīmolu

Par šo esmu daudz runājusi, bet viens ir skaidrs, pirmo iespaidu par cilvēku atstāj ne tikai mūsu fotogrāfijas, video materiāls, bet arī cits materiāls, kas interneta krātuvē ir atrodams. Publikācijas, viedokļi, komentāri, prezentācijas, runas utml. Pārbaudi savu digitālo nospiedumu, apzinies, ko ikviens internetā var par tevi atrast, izvērtē to. Ja ir iespējams, negatīvo un neglaimojošo materiālu izņem ārā. Sociālo mediju kontus, kas absolūti neatbilst šābrīža vajadzībām un tavam statusam, izdzēs vai pārveidot par privātiem.


4. Izveido savu darba pieredzes portfolio

Kas ir darba portfolio? Plašāka informācija par savu darba pieredzi, par tās rezultātiem, atsauksmes par tevi un tamlīdzīgi. Kāds varbūt teiks: “Man nav iespējams izveidot portfolio. To var fotogrāfi, modeles, mākslinieki”. Patiesībā to var lielākā daļa cilvēku – ja esi projekta vadītājs, kāpēc nevarētu portfolio veidot no vadītājiem projektiem. Ja esi personāla atlases speciālists, kāpēc gan neizveidot portfolio no atlases projektiem, tos klasificējot un neminot konkrētus cilvēkus?


Ikdienā mēs visi izmantojam CV, bet šim dokumentam ir bieži jābūt lakoniskam, ar galvenajiem uzsvariem. CV diemžēl nav iespējams vizuāli atspoguļot sava darba augļus jeb rezultātu. Viena no iespējām ir to izdarīt, izveidojot un izmantojot savu LinkedIn profilu. Šajā sociālo mediju vietnē profila sadaļā var ielikt pilnu informāciju par savu darba pieredzi, par sevi, kā arī ar konkrētiem piemēriem – dokumentiem, prezentācijām, bukletiem, saitēm uz mājas lapām utml. – parādīt šo savu portfolio, tos pievienojot pie konkrētas darba pieredzes vai arī izveidojot Featured sadaļu savā profilā.


Vēl viena iespēja ir izveidot atsevišķu mājas lapu, kur var iekļaut informāciju par sevi, par savu veikumu, atsauksmes. Saiti uz šo mājas lapu droši var iekļaut gan CV, gan arī LinkedIn profilā.


5. Dažādo LinkedIn atsauksmes par sevi

Ja tu izmanto vai plāno izmantot LinkedIn darba meklēšanas nolūkos, tad iesaku noteikti savā LinkedIn profilā nodrošināties ar vismaz 4 atsauksmēm, kas nodrošinās, ka tavs profils ir labāk atrodams šajā sociālo mediju platformā. Visbiežāk atsauksmes tiek prasītas no saviem vadītājiem, kas ir pareizi, bet iesaku noteikti atsauksmju devējus dažādot. Prasiet, lai atsauksmes pievieno cilvēki, ar kuriem esat sadarbojušies, kurus esat kā klientus apkalpojuši utml. Darba devējām tā būs iespēja redzēt, kā Jūsu darbu novērtē tie, ar kuriem Jūs savā jomā sadarbojaties un saskaraties. Tas būs apliecinājums jūsu darbam ar uzņēmumam saistošām mērķauditorijām.


Lai veicas darba meklējumos un karjeras izaugsmē!



Lasi vēl:
















PIESAKIES SEMINĀRAM!





2.SEPTEMBRĪ PLKST.16:00, MICROSOFT TEAMS