Ar ko jārēķinās personīgā zīmola izveidē 2021.gadā?





2021. gads ir sācies un labās ziņas ir tādas, ka mums nav jāizdomā jauns ritenis – veids, kā stiprināt vai kopt savu zīmolu, jo pagājušais gads mums bija lielisks skrejceļš šāgada lidojumam.


Slēdzot iespējas komunicēt ar savām mērķauditorijām klātienē – ierobežota dalība klātienes konferencēs, tīklošanās pasākumos, mācībās utml., arvien lielāku lomu sāka spēlēt digitālā pasaule. Tērzētavu, sociālo mediju, video konferenču rīku izmantošana bija un ir alternatīvā klātienes kontaktu veidošanā.


Priekšplānā izvirzījās digitālā personīgā zīmola izkopšana un tā stiprināšana ir kļuvusi par “must to have” arī 2021. gadā.

Iespējams, daudziem tā ir vienīgā iespēja ar sevi iepazīstināt jauno darba devēju, biznesa partneri vai klientu. Tāpēc liels uzsvars šogad tiks likts uz to, kas par mani parādās interneta vidē un kā parādīt sevi pēc iespējas autentiskāk virtuālajā komunikācijā.





Sāc ar savu profesionālo profilu – mājas lapas vai sociālo mediju (LinkedIn) – satura sakārtošanu. Pārdomā, vai esmu iekļāvis pilnīgu informāciju par sevi. Daudzi, arī veidojot savu CV, izmantojam informāciju par saviem panākumiem. Tas ir pareizi, bet fokusam ir jābūt nevis uz sevi, bet mērķauditoriju – ko mana mērķauditorija ir ieguvusi? Kādu problēmu esmu atrisinājis? Ja izmanto savu vizuālo materiālu, tad izvēlies tādu, kas ir atbilstošs tavam šī brīža izskatam un pauž tās vērtības, ko tu sludini.


Runājot sīkāk par virtuālo komunikāciju, ir jārēķinās, ka tā ir jauna iespēja mums izkopt (turpināt kopt) savas virtuālās komunikācijas prasmes – kā es sevi prezentēju un uzvedos video konferenču laikā, kā es uzrunāju citus tērzētavās, vai es izmantoju iespēju pateikt paldies par dalību, padomu un iepazīšanos, izmantojot dažādus virtuālos rīkus (tērzētavas, tiešie sūtījumi, komunikācija ar ierakstiem sociālajos medijos utml.). Tā ir iespēja stiprināt savu virtuālo kontaktu kopienu un savu piederību tai, iesaistoties, komentējot un palīdzot citiem.


Saistībā ar personīgo zīmolu veidošanos digitālā vidē arvien vairāk arī izkristalizējas riski, kas, diemžēl, ir pārauguši draudos. Vēl deviņdesmito gadu sākumā personīgo zīmolu varēja atļauties izveidot tikai slavenības, autoritātes un tiešām eksperti, kurus uz intervijām aicināja mediji vai kuriem bija pieeja ierobežotam komunikācijas platformu lokam. Ar sociālo mediju, tērzētavu popularitāti un pieejamību, iespējas veidot zīmolu ir ikvienam. Un tas ir lieliski, ka katram ir iespēja parādīt sevi, savas vērtības un iedvesmot citus. Ar Covid krīzi šo digitālo instrumentu popularitāte, tai skaitā masveidīga video konferenču rīku izmantošana, ir tikai augusi. Un šo rīku arvien vairāk izmanto arī tie, kuri veido bezatbildīgu personīgo zīmolu, kas ir saistīts ar viltus ziņām vai vēl ļaunāk ar tādas informācijas un uzskatu izplatību, kas var kaitēt ne tikai cilvēka veselībai, bet arī dzīvībai. Lai arī izteikties iespējas ir ikvienam, tad tevis sadzirdēšana vai ievērošana ir kļuvusi problemātiskāka. Šajā patiesās un nepatiesās informācijas jūrā ir un būs grūti izcelties. Ko darīt? Kā šādos apstākļos veidot savu digitālo zīmolu?


Atceries, ka šobrīd vēl vairāk svarīgi, ka tu veido atbildīgu un jēgpilnu personīgo zīmolu. Tādu, kas sniedz patiesu pievienoto vērtību tavai mērķauditorijai un kas nerada kaitējumu.


Nedzenies pakaļ sociālo mediju algoritmiem, bet dalies ar tādu informāciju, kas ir pārbaudīta un vērtīga. Lai arī tas prasīs vairāk laika, bet tava pieeja, uzskati, vērtības un loma tiks novērtēta un atzīta.


Lai tev izdodas!



Vairāk lasi: