ATMIŅĀ PALIEKOŠA ATBILDE UZ JAUTĀJUMU - KAS TU ESI?





Apmeklējot arhitektūras tendencēm veltītu konferenci, uz skatuves kāps lektori un starpbrīžos būs iespēja tikties ar daudziem cilvēkiem. Lielākā daļa no tiem būs arhitekti, projektētāji, būvinženieri. Daudzi no tiem teiks: “Labdien, es esmu arhitekts (vai projektētājs utt.)!”. Beigu beigās pasākumā piedalās daudzi “arhitekti, projektētāji un būvinženieri” (protams, ir arī tādi, kuru vārdi ir rakstāmi ar lielo burtu un kuriem ir spēcīgs personīgais zīmols). Bet daudzi sev uzdos jautājumu - kā lai izceļas to vidū kā īpašs arhitekts, pieprasīts projektētājs un apdāvināts būvinženieris?







Pirmais solis, veidojot personīgo zīmolu, ir izveidot nelielo stāstu par sevi – divi līdz trīs teikumi garu, kas parāda cilvēka profesionālo (un cilvēcisko) unikalitāti vai arī vērtību. To veidojot, ir jāatbild uz sekojošiem jautājumiem:

  • kas tu esi?
  • kādi ir tavi profesionālie mērķi?
  • ar ko tu esi īpašs?
  • kas ir tava mērķauditorija?
  • kas ir tava “pievienotā vērtība” vai kā tu vari palīdzēt savai mērķauditorijai?
  • kādi tam ir pierādījumi?

Izvelkot no atbildēm galveno esenci, tu vari uzrakstīt STĀSTU par sevi.

"Atceries vienu, klausītājs ne tikai grib dzirdēt tavus sasniegumus un panākumus vai izcilību, bet sagaida atbildes uz jautājumu – kā tu man vari palīdzēt? Kas ir tava īpašā pievienotā vērtība?"

Tāpēc noteikti savā STĀSTĀ iekļauj atbildi uz šiem jautājumiem. Un esi patiess – falšumu būs tev grūti darbos pierādīt!


Tā izveidojas tava “lifta runa” (tā nevar pārsniegt 30 sekundes), kuru izmantot dažādās personīgā zīmola veicināšanas iespējās. Piemēram,


  • pirmkārt, iestrādāt savā CV,
  • otrkārt, ielikt savu profesionālo sociālo mediju profilu aprakstos (piemēram, LinkedIn);
  • treškārt, iepazīstinot ar sevi uz skatuves pirms runas vai prezentācijas;
  • ceturtkārt, iepazīstinot ar sevi tīklošanās pasākumos vai satiekot jaunu klientu vai sadarbības partneri;
  • piektkārt, izmantojot aprakstā par autoru pie savas publikācijas vai viedokļu raksta un
  • sestkārt, sniedzot aprakstu par sevi, ja Jums ir jāuzstājas kādā pasākumā un tiek veidoti runātāju saraksti.

"Ideālā situācijā visos avotos vajadzētu būt vienam galvenajam stāstam par Jums. Lai tas atkārtojas kā mantra. Tas nodrošina konsekvenci un Jūsu atpazīstamību".

Ir gan viens BET – katram no šiem instrumentiem ir savs iespējamais zīmju garums. Piemēram, sociālo mediju profilos Twitter teksts ir 160 zīmju garš, kamēr LinkedIn Jūs varat izvērsties aprakstā par sevi. Tas nozīmē, ka galveno tekstu par Jums vajadzētu varēt uzrakstīt 160 zīmēs. Vietās, kur tiek atļauts izmantot vairāk zīmes, jo savu stāstu varat papildināt ar vairāk informāciju.


Iepazīstināšanas teksta garumam ierobežojumu uzliks prezentācijai dotais laiks, Jūsu viedokļu raksta publicētājs vai arī pasākuma, kurā runāsiet, organizators.


Tāpēc aicinu izveidot trīs dažādu garumu stāsta versijas, ko izmantot atbilstoši prasītajam. Tāpat iespējams ir vajadzīgs izveidot vairākas STĀSTA versijas, ja Jums ir daudzškautņaina profesionālā darbība un atšķirīgas auditorijas. Tā stāsts Jums būs pielāgots katrai auditorijai un situācijai.


Visbeidzot, šis ir darbs. Kādam tas prasīs dienas, nedēļas un citam - pat mēnešus. Tā kā cilvēks attīstās, mainās viņa profesionālā darbība, intereses, mainās arī stāsta akcenti. Līdz ar to personīgā zīmola stāsta veidošana ir nepārtraukts darbs dzīves garumā.


Un, protams, tā ir reflektācija par sevi, saviem mērķiem, vajadzībām un ejamo ceļu!

"Prasi arī apkārtējo viedokli par sevi, komandas darbā un apkārtējo redzējums par tevi iedos jaunas idejas personīgā zīmola definēšanai".


Ja vēlies saprast, kā izveidot personīgā zīmola stāstu, ja tev ir daudzškautņaina nodarbošanās, lasi šeit.