Šīs domas izaicināta, es nekavējoties neķēros apgūt Photoshop vai Illustrator gudrības, jo tam vienkārši nebija laika, es atklāju citas iespējas.
Šobrīd pakalpojumu ziņā internetā var atrast visu, kas tev, ne-māksliniekam, ne-dizainerim, palīdzēs izveidot savus vizuālos materiālus. Ja tu esi jaunā māmiņa, kas vēlas sākt savu “māmiņu biznesu” sociālajos medijos vai skolotājs, kas vēlas dalīties ar savām mācību metodēm un materiāliem, rakstot blogu, tev vajag tikai šķipsniņu radošuma, apņēmības, vēlmes mācīties un veselā saprata. Un vadlīnijas, kur to visu atrast. Piekritīsiet, tas nav nekas daudz prasīts.
"Es esmu kļuvusi par “freebies” (bezmaksas rīku) fani attiecībā uz dažādām internetā pieejamām programmām, kas manu dzīvi ir padarījušas interesantāku, vienkāršāku, turklāt arī lētāku. Tagad es varu teikt: “Es varu!”."
Un arī draugiem un paziņām saku – Jūs varat! Šo un to es atradu apgūstot mājaslapas programmēšanu, bet citus bezmaksas rīkus es atklāju, pati meklējot un tos izmēģinot. Ir bijuši tādi rīki, kas jau kādu laiku zināmi, bet nebija laika tiem vienkārši piešķirt pienācīgu uzmanību.
Par kādiem rīkiem tad iet runa – programmām un aplikācijām, mājas lapu vietnēm, kas dod iespēju izveidot savu blogu, uzbūvēt mājas lapu, logo, vizuālā tēla krāsu paleti, CV, dažāda formāta prezentācijas dokumentus, sociālo mediju ilustrācijas un pat mazus video utml. Bet tās nav tikai programmas vizualizācijai - tie ir rīki, kas ikdienā noder rakstīšanai, prezentēšanai utt.
"Protams, vārds “bezmaksas” nesola absolūto iespēju leiputriju. Ir arī ierobežojumi. Bet, tos izmantojot gudri, varbūt vairākus rīkus kombinējot, kā arī izvērtējot mērķi, kam to vajag, ir iespējams nonākt pie sev vēlamā rezultāta".
Redzot daudzu rīku piedāvājumu, to kvalitāti un daudzveidību, vēlos pat pateikt paldies izstrādātājiem, kas to visu mums piedāvā bezmaksas. Līdz ar to neredzu problēmu, ja vairākos gadījumos fantastisku dizaina veidņu un iespēju mājas lapā, kur var salikt SEO un e-komerciju, man lapas augšā vai apakšā ar maziem burtiem parādās “powered by [pakalpojuma sniedzēja vārds]”. Domāju, ka tāda neliela nodeva tam arī pienākas. Turklāt, kaut kur es redzu pat labumu, jo liela pakalpojuma sniedzēja vārda kontekstā tas pat sniedz mājas lapas drošības, kvalitātes un uzticamības garantu.
Pirms es ķeršos klāt pie šiem rīkiem, lai arī Jūs varētu papildināt savu digitālo instrumentu kasti, nākamais blogs būs veltīts personīgā zīmola vizuālajai identitātei un vai tādu vispār vajag?
PS starp citu - man ļoti patīk angļu valodas neformālais "freebies" un latviešu valodā "bezmaksas rīki" izklausās dikti stīvi. Vai ir kādas idejas jaunvārdam? Raksti! Diskutēsim!
#digitalfreebies #proudtousefreeapps