Brīvrīki – bezmaksas fotogrāfiju bankas

Ja mēs skatāmies uz šābrīža tendencēm, tad no fotogrāfijām tiek prasīts, lai tās būtu dabiskas (nav speciāli inscenētas) un tu esi kameras priekšā nevis aizmugurē. Absolūti piekrītu, ka labākās tava personīgā zīmola stāsta fotogrāfijas ir tavas vai draugu bildētas. Bet ne vienmēr ir iespējams iztikt tikai ar tām, kuras ir tavā rīcībā.

Tad lieti noder bezmaksas foto banku piedāvātās iespējas. Paldies milzīgai pasaules foto entuziastu kopienai, kas dod iespēju izmantot viņu bildes, neprasot pretī pat atsauci uz savu vārdu. Bet, ja tu šādu bildi izmanto savam blogam, mājaslapai vai sociālajos medijos, tad vienmēr jau pastāv arī iespēja ietagot, pielikt klāt “paldies” autoram, kura darbu tu izmanto.


Internetā atradīsiet ļoti daudz informācijas par šo tēmu, bet es vēlos dalīties ar, manuprāt, trīs labākajām bankām. Šur tur jau iepriekš savos blogos esmu tās pieminējusi, bet te būs vairāku banku apkopojums.


Unsplash

Šī ir pirmā no fotogrāfiju bankām, ar kuru gribu dalīties. Tāpat kā visās citās, ieraksti iekšā atslēgas vārdu angļu valodā un atlasi no piedāvātajām bildēm. Man ļoti patīk, ka fotogrāfijas nav inscenētas, ir dabiskas, mākslinieciskas un interesantas. Izvēle, atkarībā no Jūsu tēmas, arī ir pietiekoši plaša. Šinī brīvrīkā r fantastiskas kolekcijas, kas palīdz labi orientēties dažādām vajadzībām – piemēram, ja esi minimālisma cienītājs, tad te būs izcila kolekcija ar fotogrāfijām, kuras tālāk vari izmantot. Tāpat, ja tev patīk arhitektoniskie elementi, ēdieni, utt. Unsplash arī piedāvā plašu fona un tekstūru fotogrāfiju klāstu, ko veiksmīgi var izmantot priekš mājas lapām vai atsevišķi baneru izveidei. Izvēloties kādu bildi, automātiski tiek piedāvātas citas līdzīgas fotogrāfijas.


Burst

Šo banku piedāvā Shopify. Dažkārt ir tā, ka viena un tā pati fotogrāfija ir atrodama arī citās bankās. Bet Burst ir sajūta, ka šeit ir unikālas bildes. Tāpat ir iespēja izvēlēties bildes, meklējot pēc atslēgas vārdiem vai arī izvēlēties kategorijas. Piedāvā izvēlēties lejuplādēt augstas vai zemas kvalitātes bildi. Te gan parādīsies arī pa kādai inscenētai fotogrāfijai.


Pexels

Savukārt Pexels mani pārsteidz ar to, ka te ir iespējams meklēt fotogrāfijas pēc saviem krāsu toņiem. Meklētājā ieraksti color: #4b9099 (savu HEX krāsas kodu, obligāti pieliec #!) un tev atlasīs fotogrāfijas, kurās ir tava krāsa. Tiem, kas īpaši skatās līdzi, lai veidotu vienā krāsu gammā savu materiālu šis ir lielisks rīks. Protams, te arī ir miljoniem fotogrāfiju, kuras var meklēt pēc atslēgas vārdiem un interesantām kategorijām (piemēram, Millenial Culture, Follow the Lines vai I Screem for Ice-cream).

Protams, tas, ka šīs bankas ir bezmaksas, tas nozīmē, ka daudzi tās izmanto. Dažos rīkos ir statistiska, cik daudz konkrētā bilde ir lejuplādētā, kāda ir bijusi par to interese. Bet, ņemot vērā, ka fotogrāfijas bieži izmantojam priekš sociālo mediju kontu ierakstiem vai baneru veidošanai, kuru dzīves ilgums ir labi ja nedēļu, tad nav nekas slikts, ka šāda bilde parādās vēl kādos avotos ASV vai Malaizijā.


Lai atrastu citas bankas, vienkārši ieraksti Google meklētājā free photo stocks un tev pavēries jaunas iespējas!