LabākIE TED talks par personīgo zīmolu







Viena no iedvesmojošākajām aktivitātēm ir klausīties TED talks. Esmu sev uzlikusi mērķi: katru nedēļu noklausīties 3 runas, lai iegūtu jaunas atklāsmes, kā arī lai mācītos no iedvesmojošiem dažādu nozaru pārstāvjiem.





Lai arī tevi iedvesmotu, esmu izveidojusi sarakstu ar labākajām TED (vai TEDx) runām, ko ir tiešām vērts noskatīties, ja tu rūpējies par savu personīgo zīmolu. Tās tev palīdzēs, ja meklē apstiprinājumu, kāpēc man vajag rūpēties par savu personīgo zīmolu. Varbūt tu vēlies labāk izprast, kas ir personīgais zīmols un kā to veidot. Katrs runātājs skatās uz šo jautājumu no personīgās pieredzes, dalās ar personīgajiem piemēriem.


Rob Brown, The Personal Brand of You

Šī ir mana favorītrūna. Nepilnu 20 minūšu video runā Robs izstāsta personīgu pieredzi pārdevēja darbā. Viņš bija nokļuvis tīklošanās un kontaktu veidošanās virpulī, līdz atskārta, ka viņam no tā nav nekādu biznesa rezultātu. Meklējot atbildi uz jautājumu - kāpēc, viņš atskārta, ka nav personīgā zīmola. Viņš dalās ar savu recepti veiksmīga biznesa īstenošanai. Manuprāt, iedvesmojošs stāsts, uz kuru pati atsaucos savās apmācībās.


Tai Tran, Designing A Purposeful Personal Brand From Zero To Infinity

Ar personīgās dzīves stāstu ilustrē, kādā veidā viņš imigranta ASV kompleksus pārvērta savā vērtībā, ko novērtē citi. Tai šobrīd ir pazīstams uzņēmējs un visiem iesaka sekojošus soļus: aptver un izmanto savu identitāti ( embrace), radi vērtību, lai ir iemesls runāt, raksti, lai ietekmētu (create) un veicini dziļas attiecības (grow).


Jennie Flinders, Own Your Personal Brand

Jenie sniedz recpeti kā atklāt personīgo zīmolu. Viņa īpaši uzsver pirmā iespaida nozīmi, veidojot personīgo zīmolu. Aicina visus pievērst uzmanību savam autentiskumam un konsekventai sava personīgā zīmola ieviešanai.


Talaya Waller, The Future of Branding is Personal

Talayas stāsts ir no zīmolvedībās perspektīvas ar lielisku atziņu: ‘mūsdienās viena cilvēka ietekme ir daudz lielāka, kā kompānijām’. Tāpēc zīmolvedības nākotne ir personīgā pieejā. Ar piemēriem viņa ilustrē šo atziņu, parādot, ka sociālajos medijos ir daudz vairāk sekotāju uzņēmumu vadītājiem kā uzņēmumiem pašiem.


Klausoties šīs runas, esmu vēlreiz un vēlreiz pārliecinājusies , ka visas izmaiņas un tendences saistībā ar zīmolvedību, ar zīmola spēku pilnībā attiecas arī uz personīgo zīmolu un, kas ir svarīgi, īpaši tiem, kas vada uzņēmumus, rūpējas par korporatīvajiem vai produktu/pakalpojumu zīmoliem, atcerēties, ka lielākā vērtība, kurā ir jāinvestē, ir darbinieki - ne tikai vadības komandā, bet gan ekspertos un speciālistos. Jo, kā saka Talaya, tieši viena cilvēka ietekme ir lielāka kā kompānijām.