Kā izvēlēties personīgā zīmola krāsas? Brīvrīki krāsu palešu izveidei







Es iestājos par “dari pats” (angliski DIY - Do It Yourself) pieeju, veidojot savu personīgo zīmolu. Proti, es vēlos iedrošināt ikvienu izveidot savu zīmolu, talkā ņemot brīvrīkus, kas būtiski atvieglo personīgā zīmola izveides gaitu. Pat, ja tev nav nekādas mākslinieciskās dotības un (vai) sapratnes par krāsu saskaņotību, šinī blogā varēsi izlasīt noderīgus ieteikumus, kā tu vari izvēlēties un izveidot personīgo krāsu paleti.





Bet pirms mēs sākam, no sākuma jāparunā, kāpēc krāsu gamma ir svarīga personīgajam zīmolam?


"Personīgā zīmola vizuālās identitātes būtiska sastāvdaļa ir krāsu palete. Tā rada viengabalainu tava zīmola izskatu un atpazīstamību. Krāsu palete var radīt noteiktas asociācijas par tevi. Piemēram, košas krāsas kā oranžā un dzeltena, norāda uz prieku un jautrību. Izvēloties savu krāsu kombināciju, nerīkojies impulsīvi! Tavai izvēlei ir jābūt saskaņā ar personīgā zīmola stāstu vai jāatspoguļo tava personība".


Jau iepriekš rakstīju par drosmīgu apņemšanos, izmantot zīmola krāsas apģērbā. Bet kā izvēlēties savu krāsu paleti, kas parasti sastāv no 5 krāsām? Esmu izveidojusi ceļa karti, kas tev ērti un vienkārši aizvedīs pie sava krāsu salikuma.


Solis 1. Asociācijas (ja šis nav stāsts par tevi, dodies uz Soli 2) -

tu skaidri zini krāsas, kas raksturo tavu nodarbošanos vai personīgo zīmolu. Proti, tevi. Piemēram, tā ir zila un pelēka. Labi, bet kāds tieši zilā un pelēkā tonis? Lasi tālāk Solis 5.


Solis 2. Fotogrāfijas krāsu gamma (ja šis nav stāsts par tevi, dodies uz Soli 3) -

tev ļoti patīk fotogrāfija, ko tu atradi Pinterest, Instragram, Google, žurnālā vai citur. Tevi vilina šīs fotogrāfijas krāsas! Tu domā, ka tās varētu būt labs tava zīmola paletes salikums. Ko darīt? Lasi tālāk Solis 6.


Solis 3. Nav ideju un saprašanas par krāsām (ja šis nav stāsts par tevi, dodies uz Soli 4)

- tev absolūti nav nekādu ideju, kāda krāsu gamma tev var patikt, tad dodies uz Coolors vai līdzīgiem rīkiem. Te tev ir iespēja apskatīt neskaitāmus krāsu salikumu piemērus. Vari filtrēt – sarkanie, zaļie, zilie utt. toņi vai pasteļtoņu paletes, gaišas vai tumšas paletes. Šie visi toņu salikumi ir droši un izskatīsies labi. Izvēlies tos, kas tev patīk, kas tevi uzrunā un nav pretrunā ar tavu personību. Lai būtu 100% drošs vari ar kādu pakonsultēties un tad, kad izvēle par vienu ir veikta, vienkārši saglabā vai noraksti savu izvēlēto krāsu numurus. Tos tev vienmēr vajadzēs! Apsveicu, tu esi ticis pie savas krāsu paletes!






Solis 4. Ir krāsu palete, bet kādi toņi?

Tu esi Instargram, Pinterest vai Google jau savu krāsu paleti atradis, bet diemžēl tur nav kodu – ko darīt? Lasi Solis 6.


Solis 5. Krāsu toņu atrašana

Dodies uz Coolors mājas lapu un izfiltrē, piemēram, dzelteno krāsu, kas tev patīk. Tu iegūsi visas paletes, kurās ir dzeltenā krāsa. Tagad apskaties, vai kāds no dzeltenajiem toņiem ir tieši tavs, kas tevi uzrunā. Ja ir, uzklikšķini uz paletes, un pieraksti krāsas kodu. Ja nav, tad uzklikšķini uz vairākām paletēm, kurās ir dzeltenie toņi, un tad vari katram dzeltenajam tonim mainīt uzstādījumus, iegūstot dažādas toņkārtas. Ja tu atrodi savu dzelteno, atkal pieraksti tā kodu. Tagad ir laiks atrast pārējos četrus, par kuriem tev nekādas nojausmas. Krāsu ģenerators (ieejot tās pašas mājas lapas sadaļā Generator) parādīs tev piecus toņus. Uzklikšķinot uz koda (izskatās šādi #56fg45), to tu vari nomainīt uz savu kodu. Tad, kad redzi, ka tas nomainās uz tavu toni, tad nospied uz tā atslēgas ikonu. Tas nozīmē, kas šis tonis netiks mainīts un tam tiks piemeklēti citi toņi. Un tad tik spaidi atstarpes taustiņu, jo ģenerators tev piedāvās dažādas paletes, kurās meklē sev tīkamāko. Ja nepatīk visa palete, bet konkrēts tonis – tāpat “aizslēdz toni” un tagad tālāk ģenerē jaunas paletes ar jau diviem toņiem. Tā turpini, kamēr esi savus toņus atradis!





Solis 6. Foto vai bilžu krāsu nolasīšana

Internetā ir pieejami vairāki rīki, kas nolasa tavas lejuplādētās bildes toņus. To var izdarīt fotogrāfijai, gatavam “moodbord” vai arī krāsu paletei. To vari lejuplādēt, piemēram, Canva vai tajā pašā Coolors un viņi tev pāris sekunžu laikā noteiks toņus un tev būs pieejami krāsu numuri. Apskaties un sajūti, vai šī krāsu gamma tiešām varētu būt tava! Bilde ir skaista, bet izvilktās krāsas izvilktas varētu vairs nelikties tik pievilcīgas. Ja tomēr tas ir tas, ko esi meklējis, atkal noraksti savus kodus, vai uztaisi ekrānšāviņu. Lai gan, ja tā bilde tev vienmēr būs, tad krāsu nolasītājā varēsi vēlreiz ievadīt bildi un iegūt savus krāsu toņus.





"Tad, kad esi atradis savu krāsu gammu – nesteidzies to likt lietā! Pagaidi nedēļu, divas un skaties, vai pēc kāda laika tā joprojām tevi uzrunā! Drošs paliek drošs, jo tev ar šo gammu būs pēc tam ‘jāsadzīvo’. Un iespējams pat jāvelk mugurā, ja tu izvēlēsies arī šādā veidā vēl stiprināt savu zīmolu!"


Kā redzi, visiem, pat tiem, kam vizuālajā mākslā neveicas, tiek piedāvātas iespējas izvēlēties saskaņotu krāsu paleti. Patiesībā šie rīki tev palīdzēs arī, ja, veicot remontu mājās, vēlēsies paspēlēties ar dažādiem krāsu salikumiem!


Lai veicas un, ja atrodi savu krāsu gammu – padod ziņu!


PS. Ja vēlies iepazīt līdzīgus brīvrīkus un to iespējas, piedalies manās meistardarbnīcās vai saņem individuālu konsultāciju.