Kā izmantot Twitter pamatinfo sava personīgā zīmola veidošanai?





Nenoliedzami sociālie mediji ir jaudīgs instruments #personīgaiszīmols veidošanai. Šoreiz kā piemēru izmantošu Twitter un pasaules līderus un apskatīsimies tikai un vienīgi pamata informāciju (arī vizuālajā formā), ko viņi par sevi sniedz.


Profila baneris

Daudzi no mums tur ievieto vienkārši skaistu bildi, nepadomājot, ka to var izmantot plašāka vēstījuma iekļaušanai. Kādas emocijas un priekštatu rada šo politiķu baneri? Obama izmanto savu bildi, kur pats ir redzams, bet nav centrā, bet uzsvars ir uz viņa saikni ar cilvēkiem. Galu galā centrā ir "attiecības ar sabiedrību". Tramps ir liela atbalstītāju pūļa centrā - demonstrē savu ietekmi un atbalstītāju skaitu, kā arī nozīmi. Džonsons, Leidena, Makrons un Trudo izmanto baneri aktuālo vēstījumu paušanai - šobrīd Covid-19 kontekstā, parādot, kas viņiem rūp un kas ir dienaskārtībā. Visas pieejas ir pareizas - jo katra raida savu vēstījumu. Baneri var mainīt kad vien vajag un atceries, tas ir reklāmas laukums tev!





Profila foto

Pārsvarā te dominē standarta krūšutēla foto, kas arī ir ieteicamais formāts. Tas nodrošina acu kontaktu ar Twitera apmeklētāju. Man acīs krīt Obamas smaids, kas rada atvērtības sajūtu. Makrons vienīgais ir gājis nekonvencionālu ceļu un izmanto savu portretu profilā. No neverbālās komunikācijas skatupunkta - viņš varētu būt arī zaudētājs, jo šādi digitālajā komunikācijā, lai arī bilde interesanta un nav "mainstream", tomēr pazūd saikne ar lapas apmeklētāju.


Vārds, uzvārds

Vēlos vērst uzmanību uz Borisu Džonsonu, kurš šābrīža dienaskārtības aktualitāti - #stayhomesavelives - vēl izceļ arī sava vārda un uzvārda ierakstā. Starp citu, tā arī ir vieta, kur varam iekļaut īsu norādi uz rīcību, kampaņu, vērtību.


Apraksts par sevi

Un, visbeidzot, apskatīsim dažādus katra no šiem cilvēkiem aprakstus, kas viņi ir. Teikšu uzreiz, neviens nav pareiz vai nepareiz. Katrs izvēlas pats, ko viņš vēlas rādīt, par ko runāt. Te ir iekapsulēts īsā formā stāsts par to, kas viņi ir, protams, izvērtējot arī savu mērķauditoriju. Ja Tramps un Makrons izmanto Twitter savas prezidentūras darbības atspoguļošanai, tad uzsvars ir uz “prezidents”. Džons piedāvā sekot līdzi viņa politiskajai darbībai. Bet pārējie ir pielikuši klāt vēl arī citas savas sociālās lomas - māte, tēvs, pilsonis, vīrs utml. Leidena norāda uz savu izcelsmi un arī vērtībām ( European by heart). Šie raksturojumi man ir simpātiski, jo atklāj, ka šie cilvēki ir kā es, pilda līdzīgas lomas, saskaras ar līdzīgām problēmām, un es varu sajust, kas viņiem ir svarīgi. Vēlos izcelt vēl pāris lietas attiecībā uz apraksta sadaļu – Trudo tas ir divās valsts valodās ( uzrunā abas mērķauditorijas) un ļoti pozitīvi, ka uzsvērts, ka šo Twitter kontu apkalpo viņa komandas pārstāvji. Godīgums, ka pats nesēž un neatbild uz visiem ierakstiem. Un, jā, Džonsons atkal arī šo vietu ir izmantojis, lai ieliktu iekšā vēstījumu – aktuālo #stayhome. Te gan ir jāatceras, ka aprakstam par sevi ir zīmju ierobežojums.


Un kā tev liekas – kurš stāsts tevi uzrunā vairāk: profesionāls amata nosaukums vai arī cilvēciskā piešķiršana, pievienojot arī citas savas lomas?