CV izveides brīvrīki personīgā zīmola izcelšanai22.03.2019Nenoliedzami konkurence darba tirgū paliek arvien saspringtāka un galvenais jautājums ir – ko darīt, lai mani pamana? Tas attiecas gan uz tiem, kas šobrīd veiksmīgi strādā kādā darba vietā, bet vēlas profesionāli augt un tikt pamanītiem sapņu darbavietā, kā arī uz tiem, kas šobrīd meklē darbu. Lasīju, ka 2020. gadā ASV 40% no visiem strādājošajiem būs pašnodarbinātie. Tas nozīmē, cilvēki, kuriem aktīvi pašiem ir jāveic savu pakalpojumu, zināšanu un personības mārketings. Latvijā, visticamāk, līdzvērtīga statistika neuzrādīsies, bet vajadzība izcelties ir jau tagad.

Daudzi ir saskārušies ar situāciju, kad neseko interese par izsūtītiem CV un darba pieteikumiem. Vai arī tiek piedāvāti darbi, kas iespējams neatbilst izsapņotā darba veidolam.


"Personīgā zīmola izveide visiem, kas gan meklē jaunu darbu vai vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm, ir šodienas nepieciešamība. Kāpēc? Jo izveidojot savu personīgo zīmolu, tu skaidri zini un argumentēti vari pateikt, kas tu esi, ko tu vēlies, kas ir tava personīgā zīmola stāsts, unikalitāte".


Bez stāsta tev ir skaidri iezīmēts digitālais nospiedums – tavas aktivitātes interneta vidē, t.sk. sociālajos medijos un iespējams izveidota vizuālā identitāte. Personīgā zīmola izveide un izkopšana noteikti attaisnosies, kad potenciālais darba devējs “ieguglēs” par tevi un izlasīs informāciju tavā mājas lapā vai arī sociālajos tīklos. Bet sākumā svarīgi ir pārskatīt savu darba meklētāja vizītkarti – CV.


CV ir personīgā zīmola pamatdokuments, kas, manuprāt, vairs nestrādā tikai A4 formātā melns uz balta iesniegtā versijā. Iedomājies situāciju, kad potenciālajam darba devējām ir jāizskata kaudzīte ar šādiem dokumentiem. Protams, ka saturam ir nozīme, bet vai nav labāk izveidot CV modernākā formā vai izskatā?


Internetā var atrast neskaitāmus CV veidotājus, kas lielākoties ir par maksu. Bet esmu atradusi vairākus, kas Jums ļaus izveidot formas ziņā interesantāku CV, par to neko nemaksājot.


"Digitālo CV gadījumā, jūs vēl nonāksiet arī šo kompāniju darba meklētāju datu bāzēs, kas var būt īpašu interesanti, ja meklējat darbu ārpus Latvijas".


Tātad, ja tu vēlies ko vairāk kā Eiropass vai LinkedIn PDF CV, vari izmēģināt šis iespējas:


Canva

Noteikti ir mans favorīts CV un citu dokumentu interesantu dizainu veidošanā. Izveido bezmaksas kontu, izvēlies CV veidni (Portfolio) un daudzie piemēri, kas ir bezmaksas, tev dos iespēju jau izvēlēties gatavus dizainus, kurus tev nāksies pielāgot ar savām krāsām, foto un, protams, tekstu. Varēsi pielāgot arī fontu, ja tavs izvēlētais būs starp Canva piedāvātajiem. Izmantojot šo pašu programmu, saskaņotu vizuālo tēlu veidojot, var izveidot arī pieteikuma vēstuli. Nav ierobežojumi ar valodām – veido dokumentu, kādā valodā tu vēlies. CV var saglabāt PDF formātā.


Canva darba vide un CV veidnesAtbox

Izvēle no bezmaksas versijas vizuālajām veidnēm ir visai ierobežota, bet tomēr tiem ir struktūra un pārskatāmība. Diemžēl, nav brīvības mainīt krāsas un fontus. Ir iespēja izvietot foto. CV var lejuplādēt PDF formātā, uz kura bezmaksas versijā netiek izvietots Atbox logo. Tāpat interesentam var nosūtīt savu CV uz epastu vai kopīgot dažādos sociālajos tīklos no sava Atbox konta. Diemžēl darba un drukātā valoda ir tikai angļu.


Cakeresume

Šis rīks nedod tik interesantas dizaina iespējas, bet arī var tikt izmantots, jo darbojas arī kā online CV. Bezmaksas versija atļauj neskaitāmas lejuplādes, var izmantot tikai vienam CV un jārēķinās ar Cakeresume brandingu uz Jūsu CV. Tātad – ar šo rīku Jums ir iespēja darba devējam nosūtīt lejuplādētu CV vai linku uz savu profilu.


Rezoomo

Šis ir interesants rīks, kas piedāvā izveidot digitālo CV. Jā, ir iespēja arī to izdrukāt , bet galvenā domā, ka digitālajā CV ir iespēja ievietot ne tikai standarta info par sevi, bet pielikt klāt arī multimediju failus. Piemēram, savas intervijas, prezentācijas, radītus darbus utt. Rīks ir bezmaksas. Tajā nav iespējams izmainīt fontu, bet vizuālo izskatu ar krāsām gan ir iespējams ietekmēt. Te katrs lietotājs var noglabāt līdz 5 CV dažādās formās. Darba valoda – angļu.


Not.A.CV

Bezmaksas rīks, kas piedāvā veidot tavu rezumē digitālā formā. Ir iespēja arī ierakstīt 30 sekunžu “lifta runu” par sevi, skaistu diagrammu veidā atspoguļot savas kvalifikācijas, pievienot atsauksmes, 500 zīmju stāstu par sevi (tiks izveidots arī “vārdu mākonis”). Tavas intereses tiks atspoguļotas ar Not.A.Cv pieškirtām vizualizācijām. Tas, kas mani mulsina gan, ka nosūtītais CV no šīs platformas, man vienmēr iekrita spamu kastītē. Darba valoda – angļu. Krāsu un fontu nav iespējams mainīt.

Ieskats Not.A.CV digitālās lapas profilāAbout.me

Šis gan nav CV, bet, manuprāt, fantastisks rīks. Tā ir lapa internetā, kuru tu vari izveidot par sevi un aicināt lapas apmeklētājus uz konkrētu darbību. Piemēram, nospiežot pogu, tu aicini izlasīt CV vai apmeklēt LinkedIn profilu un ņemt tevi darbā.


Tev ir iespēja izveidot vienu, vienkāršu lapu par sevi. Informācija, kas tiek iekļauta - tavs foto, amats, kāda īsumā ir tava specialitāte, intereses. Vari pievienot šā brīža darba vietu un izglītības iestādes.


Šinī lapā ir iespēja bezmaksas ielikt sociālo mediju pogas, kas ir sasaistītas ar tavu kontu un attiecīgi arī ir iespēja savu sociālo mediju kontos, sadaļā par sevi, ielikt savas lapas info www.about.me/vardsuzvards.


Interesanti, ka tev ir iespēja izveidot skaistu epasta parakstu, kur atspoguļots tavs foto, amats un šīs lapas links. To tu vari pievienot epastiem, kurus nosūti ar mērķi, piesaistīt sev profesionālu interesi.


Pats svarīgākais, šī vienkāršā, bet eleganti veidotā lapa tev piedāvā iespēju bezmaksas ievietot pogu( action button) ar aicinājumu uz dažādām aktivitātēm, kas tālāk aizved uz tevis norādīto lapu. Tas var būt uz tavu LinkedIn profilu, FaceBook lapu, video vai foto profilu utt. Pogu izvēle ir plaša, piemēram, Lasi manu blogu! Apmeklē manu pasākumu! Ņem mani darbā! Atbalsti manu kandidatūru utml.


Tekstu ir iespējams rakstīt latviešu valodā (fontu gan nevar mainīt), bet pogām saglabāsies angļu valoda. Būtiski, ka ir iespējams bez maksas arī noformēt lapu sava zīmola galvenajā krāsā.


Šis rīks neprasa laika ieguldījumu - burtiski paņems dažas minūtes - un ir kā alternatīva nopietnai mājaslapai par sevi. Šo iespēju no sirds aicinu apsvērt, īpaši ņemot vērā, ka tā ir bezmaksas.

Viens no trim iespējamajiem About.me dizainiemVarbūt arī Jūs esat saskārušies ar kādiem interesantiem CV rīkiem, tad droši rakstiet – testēšu un dalīšos arī citiem!


#personīgais zīmols #brīvrīki #bezmaksas rīki #darbameklētājs # CV