Atbilde ir – jā vajag. Un visticamāk tu šobrīd esi šī uzņēmuma vadītājs tieši tādēļ, ka tev ir personīgais zīmols. Tāds personīgais zīmols, kas liecina, ka tev var uzticēt uzņēmumu. Tu esi “nopelnījis” vadīt biznesu, komandu un būt šī uzņēmuma seja un balss.

Bet ar brīdi, kad tavs profesionālais ceļš savijas ar konkrētu kompāniju, arī tavam personīgajam zīmolam tiek piešķilta jauna dimensija, jauna seja. Proti, tava asociācija ar šo uzņēmumu.


Tavs personīgais zīmols sāk roku rokā mijiedarboties ar korporatīvo zīmolu. Zīmolu mijiedarbība uzliek tev atbildību rūpēties par savu reputāciju tik pat lielā mērā (un tas nozīmē lielā!) kā par uzņēmuma.


Novēlu katram, lai ceļš ir gluds, bet gadīties var visādi un zīmolu mijiedarbībās rezultātā - ja cieš uzņēmuma reputācija, var ciest arī vadītāja reputācija, un, otrādi, ja vadītājs ir spēcīgs un ietekmīgs, tad tādējādi abu reputācijas var uzlaboties.


Bet var rasties ļoti pamatots jautājums – cik daudz no manas profesionālās darbības “ietvert” savā personīgajā zīmolā? Kur es esmu vienkārši vadītājs un kur tā jau ir daļa no mana zīmola? Te nevar novilkt skaidru līniju. Katra persona, būdama uzņēmuma vadībā, savādāk izjūt, redz un īsteno savu lomu. Kāds iespējams “pielūdz” savu profesionālo misiju, uzņēmumu un tā zīmolu, cieši saista savu dzīvi ar uzņēmumu un, atbildot uz jautājumu – kas ir tava unikalitāte? -, arī redz sevi uzņēmuma galvas ampluā. Atkal kāds cits iespējams vairāk vēlas izcelt savas vērtības – aktīva un veselīga dzīvesveida vešana – un tās saglabāt kā sava personīgā zīmola izveides kodolu.


Nepārprotami, katra darba vieta, tās zīmols, reputācija arī tās darbiniekiem uzliek savu nospiedumu. Bet veidojot savu personīgo zīmolu tev ir izvēle pašam veidot savu stāstu un izvēlēties akcentus.


Atgriežos pie šī memuāra galvenā jautājuma: vai uzņēmuma vadītājam vajag personīgo zīmolu? Galu galā tu esi personība, kas, iespējams, ne visu mūžu vadīs šo vienu uzņēmumu, bet īstenos savas personības izaugsmi dažādās pozīcijās.


Personīgais zīmols ir tavs kapitāls, kas ir ar tevi neatkarīgi no tavām profesionālajām gaitām. Jo skaidrāks, interesantāks, daudzpusīgāks ir tavs zīmols, jo lielāka ir arī tava profesionālā un sociālā vērtība.