Personīgais zīmols intravertai personai







Lai veiksmīgi varētu izveidot personīgo zīmolu, ir jānostiprina trīs pilāri: jānosaka, kas tu esi (kas ir mana unikalitāte), jāveido attiecības (jātīklojas jeb angliski networking) un jārada saturs vai jāveido ekspertīze jomā, kas veido tavu unikalitāti. Pēdējais nozīmē arī pašattīstību.



Šo blogu veltu visiem intravertiem cilvēkiem, jo ļoti labi zinu, ka intravertai personai ir daudzreiz grūtāk šo izpildīt kā ekstravertam indivīdam. Zinu, jo pati esmu intraverta savā būtībā. Atceros vēl skolas laikā, kad rakstīju zinātniskos darbus, man bija jāorganizē tikšanās. Es nevarēju saņemties piezvanīt nepazīstamai personai. Tā nu sanāk, ka beigu beigās es esmu profesionāli attīstījusies komunikācijas lauciņā, kas no cilvēka prasa ļoti daudz ekstravertuma. Kā es to izdarīju? Ar smagu iekšējo darbu, sakot sev: “Es varu!”, lai gan tas bija pret spalvu manai iekšējai sajūtai.





Neviens tā arī nav spējis noteikt, cik pasaulē ir ekstravertu vai intravertu cilvēku. Vieni saka, ka ekstravertu ir daudz vairāk. Tiek lēsts - no 50 – 75%. Tas nozīmē, ka intraverto ir ap 30 - 40%.


Intravertam cilvēkam veidot personīgo zīmolu var būt milzīgs izaicinājums, jo pēc būtības viņi nevēlas sev pievērst uzmanību, ir rezervētāki, vairāk klausās nekā paši dalās ar savām domām un idejām, patīk viens pret viens diskusijas, uzpilda baterijas, esot vieni, nevis socializējoties. Ja prātā patur trīs pilārus, tad skaidrs, ka tas nav viegls ceļš.


Lai arī nav vēlmes pievērst sev uzmanību, arī intravertam cilvēkam ir jārada savs unikalitātes stāsts. Jānosaka, ar ko es atšķiros no citiem. Pieņemu, ka intravertam cilvēkam ir daudz grūtāk sevi prezentēt arī darba intervijās. Kā es te lielīšos par sevi? Veidojot savu stāstu, var skatīties uz to pragmatiskāk: aprakstīt nevis kas es esmu (cik labs?), bet kas man ir tāds, kas dod savu labumu citiem?

Intraverts cilvēks var ņemt palīgā ģimeni, draugus, kas spēs iedot objektīvāku raksturojumu un iedrošinās intraverto pateikt labos vārdus par sevi kaut vai ar reāliem un pragmatiskiem piemēriem.


Attiecību veidošana ir visizaicinošākā daļa. Klātienē tas ir īpaši grūti daudziem. Iesaku sekojošu taktiku. No sākuma vajag izdomāt, ar ko konkrētā pasākumā tev ir vērts iepazīties (kādam mērķim), nospraust, ka noteikti iepazīsies ar vismaz 3 jauniem kontaktiem. Izdomāt katram iepazīšanās sarunas sakāmo. Un tad jau saruna pati par sevi aizrullēs.


Intravertam cilvēkam var būt vieglāk veidot attiecības neklātienē – digitālajā pasaulē. Būt aktīvam ar savu viedokli Twitter, LinkedIn vai Facebook grupās. Izveidot savu Facebook lapu vai Instragram kontu, kur , piemēram, parādīt savu darbu portfolio.

Intravertie veido viens pret viens un dziļākas attiecības. Lieliska iespēja LinkedIn veidot nevis kvantitatīvas attiecības, bet mērķtiecīgi izvēlētas kvalitatīvas attiecības.


Un pēdējais – satura un ekspertīzes radīšana. Tā ir nevis sevis reklamēšana: “Skat, ko es zinu!”, bet gan dalīšanās ar savām zināšanām. Jā, atkal intravertie vairāk pauž savu viedokli tikai tad, kad viņiem prasa un te atkal ir jāuzņemas pašiniciatīva. Sevi motivējot, jāuzdrošinās ierakstīt sociālajos medijos savu viedokli, pamēģināt piedalīties kāda podkāstā, ko kāds cits par tavu tēmu organizē, vai pat uzkāpt uz skatuves. Intravertajiem šai sadaļai ir viens liels plus – viņi kārtīgi visu pārdomā pirms runā un pieņem lēmumu. Labi sagatavojas sava viedokļa paušanai.


Visu trīs pīlāru sakarā vēlos izcelt vēl vienu ļoti svarīgu intravertu cilvēku iezīmi – viņi ir labi klausītāji! Šo trumpi vajag izmantot, ka izceļot savu personību savā stāstā, gan veidojot attiecības, gan arī paužot savu viedokli, piemēram, savā blogā un aicinot citus paust savējo!

Es vēlos applaudēt visiem intravertajiem cilvēkiem, jo zinu, cik lielu saņemšanos un piespiešanos tas prasa! Bet zni, ka smagais darbs atalgosies, jo viņu personīgais zīmols būs pārdomātāks un autentisks!


Vairāk: saruna ar Ievu Zaumani, iekšējas komunikācijas stratēģi, kā veidot savu zīmolu intravertai personai.