Vai tavs personīgais zīmols ir jēgpilns?





Kad strādāju kopā ar prezidentu Valdi Zatleru, žurnālists uzdeva viņam jautājumu: “Kāda ir dzīves jēga?”. Cilvēks, kas kā ārsts cīnījies par dzīvām, kam ir bijušas iespējas apžēlot notiesātos, kas ir redzējis dzīvības izdegam Černobiļas atomkatastrofas laikā un pēc tam, atbildēja: “Dzīves jēga ir to nodzīvot jēgpilni”. Kad es to dzirdēju, man galvā griezās – tieši tā! Piepildīta dzīve, ar jēgu, ar misiju ir tāda, par kuru beigās varam teikt, bija vērts dzīvot, ir [kaut kas] izdarīts, varu būt gandarīts.





Pēdējā laikā ar vien vairāk pamanu vārda “jēgpilns” piesaukšanu. Pēc pasaules datiem cilvēks internetā dienā vidēji pavada 2.5 stundas, kas ir vairāk kā 25% no darba laika, 4 stundas skatās televizoru, kas ir puse no darba laika. No vienas puses skatoties, var teikt – ārprāts, tāda laika izšķērdēšana! No otras puses, iespējams, kādam tas ir darbs ar sociālajiem medijiem vai kāds skatās izglītojoša rakstura programmu, kuras laikā vairo savas zināšanas vai attīsta sevi. Apsverot šos argumentus, var uzdot jautājumu - vai tā ir jēgpilna nodarbe?


Arī personīgais zīmols var būt jēgpilns. Es noteikti atbalstu jēgpilna personīgā zīmola izveidi. Zīmolam nav jābūt pašmērķim, bet gan palīgam, lai izceltu savu ideju, zināšanas, vērtības un misiju. Proti, ja koučs vēlas palīdzēt cilvēkiem, tad personīgais zīmols var palīdzēt interesentiem viņu sasniegt, jo sapratīs, kāpēc tieši šis koučs man ir vajadzīgs.


Piemēram, piedāvā konkrētu pieeju, kvalitāti, zināšanas utt. Personīgais zīmols ir kā “karte” vai “kompass”. Arī man pašai ir mērķis. Es vēlos dalīties ar saviem atklājumiem, zināšanām, parādīt citiem, ka mēs “varam vairāk” ar rīkiem, metodēm, kas mums ir pieejamas 2020. gadā. Es pati saku – palīdzu cilvēkiem trenēt “varēšanas muskuli”.


Personīgajam zīmolam, kuram fokuss ir nevis uz sevi, bet citiem – savu mērķauditoriju – arī piemīt šis jēgpilna personīgā zīmola raksturs. Šāds zīmols sniedz pievienoto vērtību un neaizraujas ar ārišķībām.


Par to arī runājām ar ēdienu un dzīvesstila blogeri Kristu Baumani. Un kā ir ar tevi, vai tev ir jēgpilns personīgais zīmols?