Uzsakot darbu - kā tu kā darba devējs vari palīdzēt darbiniekam? Personīgā zīmola izkopšana kā rīks

Ikvienā uzņēmumā ir brīži, kad jāsaka ardievas labiem un profesionāliem darbiniekiem, kurus “citos” apstākļos negribētos laist prom. Diemžēl štatu samazināšanā, reorganizācijā, uzņēmumu apvienošanās un tamlīdzīga rakstura situācijās nākas atvadīties no lieliskiem kolēģiem. Kā uzņēmums var palīdzēt, lai šis ne pārāk pozitīvais process šiem darbiniekiem būtu pēc iespējas labāka pēdējā pieredze ar uzņēmumu? Mans ieteikums - piedāvā aprūpētu darba uzteikumu iespēju, iekļaujot tajā darbinieka personīgā zīmola izkopšanu.

Darba uzteikšana ir emocionāls brīdis abiem – gan darba devējam, gan darba ņēmējam. Atlaišana var iedragāt darbinieka pašvērtību, un tas tikai kaitē jauna darba meklējumos.


Tas ir laiks, kad darba devējs var izrādīt savu atbalstu darbiniekam, demonstrējot, ka viņš vai viņa ir vērtīgs profesionālis savā nozarē. Personīgā zīmola izkopšana ir par savas vērtības un savas unikalitātes apzināšanos.


Katrs, uzdodot jautājumu – ar ko es esmu īpašs - un definējot uz to atbildi, tiek sagatavots pārliecinošam sevis “pičam” darba intervijās un ne tikai. Personīgā zīmola prasmju apgūšana nozīmē arī sapratni, kā sevi pasniegt potenciālajām mērķauditorijām, kā veidot savu digitālo personīgo zīmolu, t.sk., LinkedIn profilā, kādā veidā kopt savu tēlu un sagatavot savu CV, atbilstoši personīgas zīmolvedības uzstādījumiem. Atšķirībā no koučinga un citām piedāvātajām tehnikām, spēja vadīt savu personīgo zīmolvedību,


dod iespēju ne tikai sagatavoties vienam šim konkrētajam darba meklēšanas brīdim, bet arī rādīt un pilnveidot savu profesionālos muskuļus ilgtermiņā.


Proti, turpināt kopt savu personīgo zīmolu, lai veicinātu konkurētspēju tarba tirgū. Turklāt, pats svarīgākais darbinieks, zinot savu mērķauditoriju, savu atšķirību no konkurentiem, var pārliecinošāk un zinošāk sevi “pārdot”.


Lai darbinieks izkoptu savu personīgo zīmolu, darba devējs var piedāvāt personīgā zīmola mācības vai arī individuālas konsultācijas. Tas, ka darbinieki to novērtē, esmu saskārusies arī savā praksē. Pēc personīgā zīmola apmācībām darbinieku grupai, par tām uzzināja tie kolēģi, kuri jau uzņēmumu bija pametuši, un, pēc kolēģu pozitīvām rekomendācijām, lūdza manu palīdzību sava zīmola izveidē.


Jā, noteikti arī pats darba devējs iegūst. Darbinieki novērtē palīdzību. Tas noteikti palīdz mazināt negatīvās emocijas pret šo uzņēmumu un tā zīmolu. Tas pat palīdz veicināt laba vārda izskanēšanu – gan pieminot kā labu praksi nozarē, gan arī kā uzņēmumu, kas rūpējas par darbiniekiem, t.sk, par tiem, kam jādodas prom. Tas stiprina ne tikai darba devēja tēlu, bet kopumā uzņēmuma zīmolu.Piesaksies uz personīgā zīmola jaunumiem!Tavi dati tiks izmantot tikai, lai tevi informētu par personīgā zīmola jaunumiem un mācību iespējām.