Ko varam mācīties par personīgo zīmolvedību 2023. gadā?





Atvadāmis no 2023. gada un, kā vienmēr, arī uz to atskatāmies. Šis gads bijis aizraujošs laiks personīgajā zīmovledībā, kur atšķirties pārpildītajā tiešsaistes vidē bija īsts izaicinājums. Tas prasīja mērķtiecīgu pieeju un izpratni par digitālajiem izaicinājumiem. Ko varam mācīties no aizejošā gadā?


Izcelšanās pārpildītajā tirgū

Ar tik daudziem cilvēkiem (un ne tikai!), kuri cīnās par uzmanību tiešsaistē, ir grūti padarīt savu balsi, viedokli (sa)dzirdamu un atšķirties no pūļa. Personīgā zīmola veidotājam ir jābūt unikālam, jāizceļas ar saturu un jāpiesaista auditorija ar savu autentiskumu. Jāatrod sava niša, sava “odziņa”, jānodefinē sava auditorija un kur to vislabāk uzrunāt.







Mākslīgais intelekts kā konkurents vai palīgs

Šajā gadā personīgo zīmolvedību skāra mākslīgā intelekta rīku pielietošana. To darot veiksmīgi, zinot, ko un kad izmantot, mēs varam veiksmīgāk vadīt savu zīmolu. MI rīki var būt būtisks palīgs. Bet vienlīdz ir jārēķinās, ka mākslīgais intelekts palīdz arī konkurentiem. Tāpēc – tas, kas spēs tos pilnvērtīgāk izmantot sava zīmola stiprināšanā, veiksmīgāk varēs arī darboties un izcelties pārpildītajā tirgū.


Privātuma risku palielināšanās

Ne tikai jau līdz šim daudz runātais par piesardzību, daloties ar personīgo informāciju tiešsaistē, bet arī nelietīga mākslīgā intelekta rīku izmantošana, lai zagtu vai sliktiem mērķiem izmantotu personas balsi, izskatu, var padarīt mūsu reputāciju ievainojamu. Ir svarīgi būt uzmanīgam, ar kāda rakstura informāciju dalāmies, attīstīt kritiskās domāšanas prasmes, kā arī regulāri veikt sava digitālā zīmola auditu.


Konsistence

Spēcīga personīgā zīmola radīšana prasa pastāvīgas rūpes par to. Svarīgi ir regulāri radīt un dalīties ar saturu, saistīties ar auditoriju un būt informētam par nozares jaunumiem. Tas var prasīt laiku un piepūli, bet tas ir būtisks ilgtermiņa veiksmes faktors.


Nišas un platformas atrašana

Informācijas pārbagātība un aktīvie konkurenti novērš uzmanību no tevis. Tāpēc svarīgi ir pašam atklāt savu nišu un būtiskākās komunikācijas platformas, kur vari sasniegt mērķauditoriju. Arī platformu izvēle kļuva sarežģītāka – Twitter ir pārtapis ar X un tā nākotne joprojām ir neskaidra. Šobrīd daudz tiek runāts par tā bankrotu. Kamēr Meta palaistais līdzinieks Thread no decembra uzsāks darbību Eiropā. Citas Meta platdormas - Instagram un Facebook - datu aizsardzības Eiropā ievērošanai, piedāvā saviem lietotājiem maksas pakalpojumu, bet to abonentu skaits turpina kristies. Vienu vārdu sakot, svarīgi ir sekot līdzi šīm pārmaiņām un stratēģiski pārdomāt, kurā komunikācijas kanālā ieguldīties.


Viltvārža sindroma pārvarēšana

Daudzi cīnās ar šaubām par sevi un bailēm no kritikas, publicējot informāciju par sevi tiešsaistē. Aicinu pārdomāt, kas ir tava pievienotā vērtība mērķauditorijai, ko vari dot. Tici - katram ir sava “odziņa”, ar ko ir īpašs – vai nu tās ir vērtības, zināšanas, prasmes, pieredze vai kāda efektīva pieeja problēmu risināšanai. Varbūt tu esi iedvesmotājs, motivētājs vai vienkārši spēj noturēt kuģa kursu vistrakākajās vētrās. Tāpēc atrodi savu “odziņu” un bailēm nebūs pamata.


Autentiskuma un profesionalitātes līdzsvara saglabāšana

Ir svarīgi būt uzticamam sev un saviem uzskatiem, bet vienlaikus uzturēt profesionālu tēlu. Komunikācijā melot nedrīkst – ne ar darbiem, ne ar vārdiem. Bet ir personības autentiskuma aspekti, kas profesionāli varbūt nav laikā un vietā. Mēģini atrast delikātu līdzsvaru starp abiem.


Atceries, ka personīgā zīmolvedība ir patstāvīgs process. Tam nevar atzīmēt finiša taisni. Mēs attīstāmies un attīstās arī mūsu zīmols. Novēlu jaunajā gadā saglabāt sevi un ar savu personību un cilvēkkapitālu vienot mērķiem, projektiem, iedvesmot darbiem un sapņiem savu auditoriju!