Pirmā iespaida veidošana digitālo sanāksmju laikā: vadlīnijas profesionāļiem





Iedomājieties, ka pieslēdzaties virtuālajai sapulcei, ekrāns iedegas, un tur viņi ir – jūsu potenciālais klients, piegādātājs vai varbūt jauns komandas biedrs. Šajā īsajā brīdī sākas jūsu stāsts. Vai viņi redzēs pārliecinātu, spējīgu profesionāli vai kādu mazāk sagatavotu darbinieku? Tas nav tikai stāsts; tā ir digitālo pirmo iespaidu veidošanās realitāte, kur katrs pikselis un katra pauze ir svarīga. Tas ir tikai viens no daudziem brīžiem, kad mēs radām pirmo iespaidu digitālajā pasaulē.


Digitālais rokasspiediens: kādēļ tam ir nozīme?


Digitālajā laikmetā pirmo iespaidu veidošanas mākslas apguve nav tikai prasme, tā ir nepieciešamība, īpaši darbiniekiem, kuri strādā ar dažādām interešu pusēm. Likmes ir augstas - dažādi pētījumi norāda, ka pirmais iespaids tiek veidots vien septiņu sekunžu laikā. Bet te ir āķis: digitālās mijiedarbības bieži vien zaudē klātienes tikšanos nianses, padarot grūtāku patiesuma un kompetences pārnesi.





Kas slēpjas aiz acīmredzamā?


Lielākā daļa padomu devēju par pirmā iespaida veidošanu koncentrējas tikai uz virspusējo - kā ģērbties, kā runāt. Bet iedziļināsimies dziļāk. Tas ir par konteksta un digitālā laikmeta realitāšu izpratni - kas, ko, kad un kur notiek jūsu digitālās mijiedarbības rezultātā. Tāpat svarīgi ir izprast dažādas jaunās komunikācijas formas un to ietekmi uz jūsu pirmo iespaidu. Piemēram, vai ir piemēroti emocijzīmju lietošana, sūtot e-pastu piegādātājam? Vai jāizmanto video vai audio zvani pirmajām tikšanām ar jauniem darbiniekiem? Šie lēmumi veido pirmo iespaidi.


Digitālā vide nosaka jaunus darbības noteikumus, iespējas un ierobežojumus. Pareizi tos izmantojot, mēs varam pozitīvi ietekmēt pirmā iespaida veidošanas procesu.


Risku pārvarēšana


Digitālā vide un iespaida veidošana, reputācijas uzturēšana ir saistīta ar daudziem riskiem. Komunikācijas pārpratumi ir izplatīti – nepareizi formulēts e-pasts var šķist auksts vai agresīvs. Tehniskas problēmas var pārtraukt sarunas plūsmu, liekot jums šķist nesagatavotam.


Reiz man bija izšķiroša darba intervija ar ārvalstu pilsoni, kurš zvanīja no lidostas. Mūsu saruna, kuru apgrūtināja slikts savienojums, tika pārtraukta četras reizes. Šajā izaicinošajā intervijas situācijā atkārtotās pārtraukšana kļuva par mūsu pielāgošanās un pacietības pārbaudi, parādot, kā pat tehniskas grūtības var ietekmēt kopējo iespaidu digitālā kontekstā.


Turklāt “deepfake” un citas tehnikas, kas izmantotas sliktiem mērķiem un nolūkiem, var sabojāt jūsu pirmo iespaidu pirms pat jūs zināt, ka šādu tehnoloģiju radīts jūsu "digitālais dvīnis" eksistē digitālajā pasaulē.


Risinājums? Pirmkārt, paredziet un pielāgojieties: iepriekš pārbaudiet savu tehnoloģiju (lai gan tehniskās kļūmes var notikt un pie tā daudzi arī tagad jau ir vairāk pieraduši un pieņem), esiet uzmanīgi, ko sakiet, un, pats galvenais, esiet autentiski.


Otrkārt, ir būtiski pārvaldīt informāciju par sevi digitālajā vidē, veicot regulāras digitālos auditus. Meklējiet internetā informāciju par sevi, lai zinātu par jebkuru saturu, kas varētu ietekmēt jūsu reputāciju. Šī proaktīvā pieeja palīdz minimizēt iespējamos reputācijas riskus.


Praktiskie padomi virtuālajām sanāksmēm


  1. Ieslēgta kamera: ieslēdziet savu kameru, lai izmantotu pilnu verbālās un neverbālās komunikācijas arsenālu. Tas uzlabo jūsu spēju efektīvi komunicēt un parādīt savu personību.
  2. Virtuālais fons: Izvēlieties profesionālu fonu videozvaniem. Tas ietekmēs arī iespaidu par Jums.
  3. Klausīšanās māksla: Digitālajā komunikācijā aktīvā klausīšanās var izpausties ar laicīgām atbildēm un iesaisti.
  4. Tikšanās etiķete: Ātrs pēc tikšanās e-pasts vai ziņojums var pastiprināt pozitīvu pirmo iespaidu.
  • Lai uzlabotu savas prasmes

  • Lai iedziļinātos šo prasmju apguvē, seminārs "Kā atstāt pozitīvu (paliekošu) pirmo iespaidu", ko piedāvāju, ir obligāts sākums. Piemērots jebkuram darbiniekam vai personai, tas dod iespēju profesionāļiem attīstīt prasmes, lai veidotu veiksmīgas attiecības ar klientiem un galvenajiem interesentiem. Piesakies, ja vēlies šādas mācības savai komandai!

  • Paliekošs iespaids

  • Pirmā iespaida veidošana digitālajā pasaulē ir vairāk nekā tikai īss brīdis; tas ir tava stāsta, cilvēku , ar kuriem tikies, sākumpunkts. Stāsta, ko veidojām katrā satikšanās reizē. Kā profesionāļiem, šīs attiecību veidošanas mākslas apguve nav tikai izdevīga, bet pamats. Galu galā, vai katras pirmās tikšanās mērķis nav pārvērst paliekošās, auglīgās attiecībās? Kādus soļus tu spersi, lai pirmais iespaids par tevi ir atmiņā paliekošs, pozitīvs?