Uzņēmuma vadītājs vai īpašnieks ar savu aizrautību, ar savām zināšanām un pieredzi, paziņu tīklu vai tīklošanās spējām, ar līderības spējām, idejām, ar klientu un darbinieku iedvesmošanu patiesībā ir tas, kas veido uzņēmuma DNS.
Turklāt klienti vai investori šobrīd vēlas aiz zīmoliem redzēt konkrētas sejas, personības, proti, CILVĒKU.
Labi investori vispirms izvērtē uzņēmuma vadītāju (viņa reputāciju, sējas) un tikai tad pievēršas idejai.
Paraudzīsimies uz Elonu Masku. Viņš ir Teslas un SpaceX seja, balss, vizionārs, un biznesa ideju radītājs. Teslas oficiālajiem sociālo mediju kanāliem seko 4.3 miljoni, SpaxeX – 9.1 miljons, pašam Elonam – 28.7 miljoni. Viņš ir tas, kas iedvesmo, kura piemēram seko un kura balsi sadzird.
Līdzīgi ir ar Ričardu Brensonu. Ričards par sevi Twitter saka: “ piesaisti ienīstošs piedzīvojumu meklētājs, filantropists, problēmu radītājs, kas tic ideju realizēšanai. Zināms arī kā dakteris “Jā” kompānijā Virgin”. Viņam Twitter vietnē seko 12,7 miljoni. Viņa kompānijas oficiālajam komunikācijas kontam – 244 tūkstoši.
Abus kungus zina, jo viņiem ir spēcīgi personīgie zīmoli. Tie gan ir saistīti ar viņu biznesu, bet viņus atpazīst vairāk nekā tikai konkrētu uzņēmumu īpašnieku lomā. Brensons ir pazīstams kā piedzīvojumu meklētājs, kas arī savai kompānijas zīmolam piešķir piedzīvojumu garšu. Savukārt, Masks, inovāciju un tehnoloģiju izaicinājumu pārņemts, kurš nedēļā strādā līdz 150 darba stundas, savu uzņēmu zīmoliem piešķir “sapnis piepildās” vērtību . Uzņēmējam ar spēcīgu personību, izteiktu vērtību sistēmu un misijas apziņu ir daudz lielākas iespējas tikt plašāk novērtētam kā tikai, publiski veidojot savu atpazīstamību kā “izpildirektors” vai “īpašnieks”.
Veidojot savu personīgo zīmolu, uzņēmējs vai uzņēmuma vadītājs nodrošina, ka, uzsākat jaunu karjeras virzienu, uzņēmuma, kurā strādājis vai kurš ir piederējis, korporatīvais zīmols dod pievienoto vērtību, bet nav vienīgā asociācija ar šo cilvēku.
Īpaši tiem uzņēmējiem, kuru produkts vai pakalpojums ir pieredze, prasmes, zināšanas, jā, bet arī īpaši radīts dzīvesveida produkts, ir vērts investēt savā personīgajā zīmolā. Klients nāk pie konkrēta advokāta, jo viņam ir spējas aizstāvēt viņa tiesības. Pacients dodas pie viena vai otra ārsta, nevis klīnikas zīmola iedvesmots, bet izvērtējis ārsta reputāciju un viņa personīgo zīmolu. Tāpat gurmāni dodas uz restorānu, jo tur varēs baudīt konkrēta pavāra gatavotu ēdienu. Protams, korporatīvais zīmols daudzos gadījumos arī palīdz, jo advokātam, kas strādā cienītā advokātu birojā, noteikti personīgā zīmola vērtība tikai paaugstinās. Tāpēc abiem zīmoliem ir vērts pievērst attiecīgo uzmanību.
Un neaizmirst, ka mūsdienās jebkurš jauns palīgs uzņēmuma konkurētspējas veicināšanai ir zelta vērts. Tad kāpēc gan neizmantot arī uzņēmēja vai uzņēmuma īpašnieka personīgo zīmolu?
Lasi arī manu bloga ierakstu: "Kāpēc uzņēmējam vajag personīgo zīmolu