Vai populārāko sociālo mediju tīklu vadītāji izmanto konkurentu platformas?







Ielūkojoties realitātē, ir skaidrs, ka apkārt ir tik liels burziņš, kņada vai drūzma un, jau kādu laiku, globālā līmenī. Bieži esmu domājusi, cik labi, ka es esmu piedzimusi Latvijā, kur man ir jākonkurē ar nepilniem 2 miljoniem iedzīvotāju! Iedomājos profesionālo, cilvēkattiecību utt. konkurenci Ķīnā un Indijā! Kā tev ir “jārukā”, lai tu kaut kas būtu un lai tevi vispār pamanītu.





Šajā trakajā drūzmā viens no veidiem, kā pievērst sev uzmanību, ir tava “esamība” digitālajā pasaulē. Saka, ka 33% darba devēju savus darbiniekus meklē internetā – sociālajos medijos, īpaši LinkedIn, privātās vai uzņēmumu mājas lapās, blogos utml. Ieraksti LinkedIn meklētājā atslēgas vārdu “lawyer” vai “pharmacist” – pārsvarā tu redzēsi, ka pie katra profila,” headline” (aprakstu par sevi zem vārda un uzvārda) vietā parādīsies tikai viens vai otrs vārds.


Proti, meklējot farmaceitu, ko es gribētu savā komanda, man tiek piedāvāti tūkstošiem nepersonificējami Vārdi, Uzvārdi lielākai daļai ar vienu un to pašu specifikāciju. Droši varu teikt, ka tā vari palikt nepamanīts.


Te ir lieliski Tim Queen padomi, kā izveidot pamanāmu un profesionālu “headline” LinkedIn.


Bet šis stāsts nav par mums mirstīgajiem, kuriem ir jākonkurē savā starpā. Man radās ziņkāre, cik daudz sava personīgā zīmola kopšanai savu konkurentu sociālos tīklus izmanto lielāko sociālo mediju vadītāji/ īpašnieki.


Par piemēru izmantoju Adam Mosseri no Instagram, Jeff Weiner no LinkedIn, Marc Zucherberg no Facebook un Jack Dorsey no Twitter (atzīmēšu gan, ka Instagram un Facebook ir vieni īpašnieki).

Sāksim ar Mosseri – viņam ir konti visos minētajos tīklos. Protams, ka viņš var lepoties ar aktīvu Instagram kontu (609 ieraksti, 115 tūkstoši sekotāju). Mosseri ir ļoti atklāts publikai, jo viņam ir publiski atvērts Facebook konts ar ģimenes bildēm, ikdienas dokumentētiem brīžiem. Twitter kopš 2007.gada viņš ir tvītojos 1707 reizi, ir 31.5 tūkstoši sekotāju. LinkedIn ir savs profils. Bet nav izmantota background photo (attēls aiz profila bildes) ievietošanas iespēja un nav izveidots Summary (kopsavilkums par sevi).


Jeff Weiner – savā vadītājā LinkedIn, protams, ir izmantotas klasiskās LinkedIn iespējas. Vienkāršs un solīds konts. Kopš 2009. gada samērā aktīvs Twitter ar 4201 tvītu un 602 tūkstošiem sekotāju. Izskatās, ka Facebook viņam ir privāts konts, bet Instagram es viņam piederošu kontu neatklāju.


Marc Zuckerberg ir izveidojis kontus tikai Facebook un Instagram. Pēdējā gan tikai 138 posti, bet 5.1 miljons sekotāju. Kamēr pirmais ir plaši un publiski pieejams, tad otrs konts ir atrodams ar @zuck vārdu. Instagram daudz fotogrāfiju no savas privātās dzīves. Twitter un LinkedIn es viņa profilus neatradu.


Jack Dorsey ir viskautrīgākais no visiem, bet absolūts sava medija fans. Kopš 2006. gada viņš Twitter ievietojis 25,8 tūkstošus ierakstus! Un viņam seko 4.1 miljons tvītotāju. Jack var atrast kā @jack gan Twitter, gan Instagram. Tikai pēc satura un verificētajiem kontiem varēsi saprast, ka viņš ir īstais Jack Dorsey.


Absolūti skaidrs, ka katrs kungs ir sava produkta pravietis un līdz ar to pārstāvēts savā platformā. Visiem ir lielas PR komandas un iespējas veidot savu personīgo zīmolu un katrs, izvērtējot savas vajadzības, izmanto dažādas pieejas. Nenoliedzami, tāda kalibra globālos flagmeņus ne jau LinkedIn kāds meklēs, lai piedāvātu darbu. Bet tas, ka lielākā daļa nesmādē konkurentu komunikācijas platformas, norāda,

ka viņi apzinās, kar arī tur ir viņu mērķauditorijas, tur ir komunikācijas iespējas. Iespējas parādīt sevi, savu darbu, savu misiju un veidot jaunas tīklošanās attiecības.

Arī tas, ka Jack Dorsey parādās vienkārši kā @jack noteikti definē viņa personīgo zīmolu. Tas iezīmē, viņa neuzbāzīgumu un varbūt vienkārši vēlmi izcelt savu es vai arī nodrošināt, ka viņa Instagram kontam seko tie, kam patiesi patīk viņa fotogrāfijas.


Un,visbeidzot, ja viņi arī sevi kādā veidā sociālajos medijos identificē, tad tas pārsvarā ir kā CEO at[ uzņēmums] vai Head of [uzņēmums].

Ja tu esi Valsts prezidents, liela starptautiska uzņēmuma vadītājs , tad tavs amats ir pietiekošs priekš “headline”, lai tu izceltos.